Szukamy dewocjonaliów – gdzie można je otrzymać?

Przedmioty religijne cieszą się dużą popularnością u osób wierzących. Często kupuje się obrazki święte lub medaliki, które mają sprowadzać na nas opiekę jakiegoś świętego i przypominać nam o naszej przynależności do Kościoła. Takie rzeczy oferuje każdy sklep z dewocjonaliami.

 

Gdzie taki znaleźć?

Sklepy można znaleźć przy niemal każdym miejscu świętym lub związanym w jakiś sposób z wiarą i religią. Są to przede wszystkim religijne miejscowości turystyczne, takie jak Częstochowa czy Medziugorje. Związane są z jakimś ważnym wydarzeniem, takim jak na przykład objawienia. Sprzedawane w tych placówkach przedmioty są najczęściej tworzone przez mieszkańców i dotyczą konkretnego świętego, wydarzenia lub miejsca.

Dewocjonalia są sprzedawane również przy parafiach, często z okazji jakieś uroczystości lub święta. Idealnym przykładem jest tu opłatek, który nierzadko bywa roznoszony po domach w okresie adwentu.

 

Sklepy z dewocjonaliami online

Handel dewocjonaliami został przeniesiony także do Internetu. Otrzymanie obrazków świętych, świec, różańców, medalików, krzyży itp. uległa znacznemu ułatwieniu dzięki możliwości zakupu online. Obecnie w sieci istnieje wiele sklepów z dewocjonaliami, w których możemy znaleźć interesujące nas przedmioty. Mają one zazwyczaj charakter uniwersalny i nie są związane ze szczególnymi miejscami. Takie sklepy oferują także wartościowe książki, które przybliżają żywot świętych i naukę Kościoła.