Film chrześcijańskie: umocnij swoją wiarę

Filmy chrześcijańskie to filmy, które można z powodzeniem oglądać wraz z całą rodziną. Co ciekawe, pozwalają one nie tylko umocnić wiarę osób wierzących, ale i poznać chrześcijaństwo z nieco innej strony przez osoby, którym nie jest po drodze z Kościołem.

Filmy chrześcijańskie na faktach

Filmy o tematyce chrześcijańskiej to w głównej mierze dokumenty. Większość z nich w ostatnich latach opowiada na przykład o świętym Janie Pawle II, jednak istnieją także te opowiadające o papieżu Franciszku, Benedykcie XVI, bądź o osobach świętych, takich jak święta Kinga czy chociażby Franciszek z Asyżu.

Chrześcijańskie filmy fabularne

Kolejnym rodzajem filmów chrześcijańskich są filmy fabularne. Ich zaletą jest to, że można je oglądać rodzinnie, wraz z najmłodszymi, pogłębiając tym samym wiarę dzieci już od najmłodszych lat. Wśród nich najbardziej popularny jest film Pasja z 2004 roku, a także Jezus z Nazaretu, który dziś uważany jest za najlepszy film w swoim gatunku. Swego czasu dużym uznaniem cieszył się film na faktach Bóg nie umarł i jego druga część – Bóg nie umarł 2..

Obecnie o filmy o tematyce chrześcijańskiej nie trudno. Można je na przykład znaleźć i obejrzeć w Internecie, zakupić na DVD, ściągnąć na komputer, a nawet znaleźć w sklepach z dewocjonaliami. W okresie świąt, ale nie tylko, warto wypatrywać ich w telewizji, ponieważ kanały telewizyjne lubią je emitować. Warto wspomnieć, że cieszą się one popularnością nie tylko wśród osób wierzących.