Jak wykorzystuje się różańce sznurkowe? Czym są?

Różaniec sznurkowy to różaniec, który jest wykonany ze sznurka lub liny, na którą nawleczone są koraliki. Różańce sznurkowe są bardziej powszechne niż ich koronki i kamienne odpowiedniki. Są powszechnie spotykane na rynkach katolickich.

Czym charakteryzują się różańce sznurkowe?

Różańce sznurkowe http://www.meritohurt.pl/rozance/rozance-sznurkowe.html są dostępne w wielu różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Są one nawinięte wokół centralnego rdzenia, który może być drewniany lub metalowy, aż do osiągnięcia pożądanej długości.

Przędza, na której się znajdują następnie farbowana lub tkana we wzór. Są tańsze od drewnianych i wykonanych z kamieni szlachetnych produktów. Mimo tego, są trwałe, co czyni je bardziej przystępnym wyborem dla tych, którzy nie używają często paciorków różańca w celach praktycznych i duchowych.

Do czego służą różańce sznurkowe? Typowe zastosowanie

Mówi się, że paciorki znajdujące się na linie ułatwiają odmawianie różańca, ponieważ przypominają o wielu błogosławieństwach, jakimi obdarzył człowieka Bóg. Różaniec odmawia się za pomocą modlitw „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i „Chwała Ojcu”. Pomaga odmawiać każdą z tych modlitw. Może być używany w ciągu dnia do refleksji, medytacji lub modlitwy.

Poręczny różaniec trzymać można w kieszeni lub torebce, aby w razie potrzeby uklęknąć lub usiąść do modlitwy i w ten sposób zawsze móc rozważać Boże błogosławieństwa. Można odmawiać w myślach lub na głos, w zależności od osobistych preferencji.

Różaniec może być również określany jako koronka i jest czasami używany do modlitwy nad osobami chorymi lub znajdującymi się w trudnej sytuacji. Większość katolików i większość protestantów używa różańca do odmawiania modlitw, ale też pokut.

Różańce sznurkowe nie są jednak dla wszystkich. Niektórzy uważają je za brzydkie, a inni za irytujące. Z pewnością nie są odpowiednie dla dzieci, ponieważ zwykło uważać się, że nie rozumieją jeszcze duchowości na tyle, aby samodzielnie z nich korzystać. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy uważają, że tradycyjne różańce są trudne w użyciu, różaniec sznurkowy może być właśnie tym, czego szukasz.