Jakie figurki święte można mieć w samochodzie?

Często widzi się w samochodach figurki święte zawieszone pod lusterkiem na przedniej szybie. Mogą też one być przyklejone obok kierownicy. Jednak czy wiemy, po co się trzyma takie figurki święte w samochodzie?

Jakie figurki święte można mieć w samochodzie?

Figurki święte do samochodu to przeważnie: Święty Krzysztof, Matka Boska Fatimska, czy Święty Jak Paweł II. To są najczęstsze figurki, jakie się spotyka w samochodach. Można mieć także figurki swoich patronów. Mogą to także być figurki aniołów i archaniołów. Figurki swoich patronów również są spotykane w samochodzie.

Po co się wiesza takie figurki do samochodu? 

Figurki święte do samochodu wiesza się nie tylko ze względów estetycznych. Przede wszystkim figurki świętych wedle wiary katolickiej mają chronić nas i naszą rodzinę w czasie jazdy. Takie figurki ochraniają nas od wypadków i złych zdarzeń, które mogą się nam zdarzyć na drodze.  Niektórzy mają w samochodzie po kilka takich figurek z różnymi podobiznami świętych, których celebrują.

Czy takie figurki święte do samochodu się święci?

Przeważnie takie figurki są już poświęcone. Zwłaszcza jeśli kupujemy je w przykościelnych dewocjonaliach. Jednak co roku w święto Świętego Krzysztofa można podjechać samochodem pod kościół i wtedy ksiądz święci jeszcze raz nasze figury. Takie święcenie odbywa się co roku. Dlatego, gdy w ciągu roku nasz komplet świętych figurek się powiększy w samochodzie, to możemy w dniu świętego Krzysztofa.

Figurki święte do samochodu mogą być też znakomitym prezentem dla kierowcy, który dopiero co zdał egzamin. Można też takie figurki podarować osobie, która zakupiła nowy samochód lub jedzie w długą i niebezpieczną trasę. Takie figurki do samochodu są tak wykonane, by nie zasłaniały widoku kierowcy, zwłaszcza gdy są one powieszone przy przedniej szybie. Trzeba o tym zawsze pamiętać, gdy zdecydujemy się kupić taką figurkę, to widok przez przednią szybę nie może być nią zasłonięty.