Modlitwa o cud uzdrowienia

Ludzie już od setek lat liczą na działanie nadprzyrodzone w ciężkich sytuacjach. Wierzące osoby kieruje swoje modlitwy do Boga. Można w nich prosić o potomstwo, zdrowie, rozwiązanie problemu, czy też pozbycie się trudności w życiu. Wierni mogą postawić na modlitwę w kościele podczas mszy świętej lub indywidualną rozmowę z Panem. Na uwagę zasługuje fakt, że w wyproszeniu zdrowia pomogą nam święci, jacy wstawiają się u Boga. Czym cechuje się nowenna do św. Peregryna? Dlaczego warto ją odmawiać? Kiedy jest najlepszym rozwiązaniem?

Nowenna do św. Peregryna

Modlitwa o cud jest już od lat sprawdzonym sposobem na otrzymanie łaski bożej. W katolickiej prasie i w sieci znajdziemy wiele świadectw osób, które wyprosiły u Pana swoje łaski. Nie zapominajmy o tym, że patronem osób chorych na raka jest św. Peregryn. Bywa on ostatnią nadzieją i ostatnią szansą na powrót do zdrowia dla osób chorujących na nowotwory.

Można się do niego zwrócić nawet dzięki zwykłej modlitwie, podczas codziennego wypoczynku, czy w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu. Na uwagę zasługuje też nowenna do św. Peregryna, jaka odbywa się przez dziewięć kolejnych dni. Składa się z codziennie modlitwy i modlitw na każdy dzień, po których odmawiamy „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”, jak też modlitwę na zakończenie. 

Wsparcie Boga

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez codziennego wsparcia Boga. Modlitwy odmawiamy w dowolnych chwilach, ciesząc się spokojem ducha i z nadzieją patrząc w przyszłość. Oczywiście nie należy pomijać mszy coniedzielnych, a w razie potrzeby można odwiedzić kościół także w dzień powszedni. Odmawianie modlitwy do św. Peregryna jest wykorzystywane wtedy, gdy chorujemy na raka lub gdy ktoś z naszych bliskich zachorował. To z pewnością nadzieja i wiara w to, że będzie lepiej, a osoba chora uzyska łaskę od Pana.