Obrazy z motywami świętych

Obrazy z motywami świętych to stosunkowo mało popularny dodatek do domu, którego używa się tylko i wyłącznie w charakterze dekoracji. Obraz Jezusa czy Maryi to natomiast rzecz niezwykle ważna dla osób wierzących, które lubią mieć w swoim domu wizerunki ludzi związanych z wiarą.

 

Obraz Jezusa do domu

Piękne obrazy Jezusa do domu można nabyć w sklepach z dewocjonaliami. Jaki obraz Jezusa może być piękną pamiątkę na przykład z okazji ślubu dla osób wierzących. Można takie obrazy kupić zarówno w ramach minimalistycznych, jak też bardziej ozdobnych, kojarzących się z przepychem i barokiem. To właśnie w takich ramach tego typu obrazy prezentują się najpiękniej,  tak jak to zresztą bywa wyeksponowane w kościołach czy kaplicach, albo w muzeach ze sztuką sakralną.

 

Obraz Jezusa jako pamiątka

Pamiątka z ważnych wydarzeń w życiu osoby wierzącej, takich jak na przykład komunia święta czy bierzmowanie, bardzo często jest wyeksponowana w domu w galerii ściennej. Piękny obraz Jezusa można zatem podarować komuś, kto z przyjemnością zawiesi go spośród innych pamiątek związanych z życiem duchowym. Takie pamiątki można przywieźć ze sobą na przykład z pielgrzymki do różnych miejsc świętych, ale też sanktuariów i kościołów w Polsce. Mają one wartość sentymentalną, często też estetyczną. Mogą one stanowić bowiem reprodukcję jakichś pięknych dzieł sztuki sakralnej, nawiązywać do obrazów znajdujących się w znanych sanktuariach w Polsce i na świecie.