Różaniec ze sznurka: skromny i tradycyjny

Różaniec, jak wie każdy katolik, to nie tylko jedna z modlitw Kościoła Katolickiego. To również przedmiot, za pomocą którego możemy tę modlitwę odmawiać. Sam w sobie różaniec ma wielkie znaczenie dla każdego wierzącego i praktykującego katolika. Jaki więc wybrać, aby wybór był skromny i nawiązywał do tradycji?

Różaniec ze sznurka: tradycja, prostota, skromność

Nie da się ukryć, że różańce występują pod wieloma postaciami, ale szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza współcześnie, cieszą się różańce ze sznurka. Dlaczego? Chociażby z tego względu, że są wykonane w niesamowicie prosty, ale wyjątkowo estetyczny sposób. Estetyka jednak nie przyćmiewa funkcji różańca. Różaniec ze sznurka można wykorzystywać do modlitwy, a także nosić ze sobą wędzie tam, gdzie chcemy, by nam towarzyszył.

Przedmiot ten swoją estetyką nawiązywać będzie do idei skromności propagowanej przez Jezusa Chrystusa, sprawdzi się więc doskonale dla każdego, kto na tę właśnie ideę kładzie szczególny nacisk. Bez zbytniego przepychu!

Formy i postacie różańców ze sznurka

Różańce ze sznurka mogą przybierać różne formy i rozmiary, a także mieć określoną barwę. Wybór zależy od upodobań i preferencji modlącego się/modlącej się. Kolor różańca może symbolizować wiele rzeczy: jeśli jest biały – czystość i niewinność, jeśli jest czarny – prostotę, skromność, uniwersalność.

Bez względu jednak na formę, wielkość i kolor różaniec ze sznurka jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto sprawy duchowe stawia na pierwszym miejscu!